Aalborg Skakforenings styrkeliste for den indeværende sæson:

Styrkeliste 2015
1 Michael Øe 2175 2.div.1
2 Kim Houlberg 2094 2.div.2
3 John Nyholm Hansen 2077 2.div.3
4 Jacob Würtz 2050 2.div.4
5 Finn Winther Nielsen 1994 2.div.5
6 Sune Kovshøj 1979 2.div.6
7 Bjarne Sønderstrup 1995 2.div.7 H
8 Elena Steffensen 2012 2.div.8
9 Jørn Bach Hansen 1985 2.div.1
10 Jan Stage 2069 R
11 Mads Alberg 2065 R
12 René Rasmussen 2019 R
13 Jørgen Gustav Nielsen 2013 R
14 Jens Johan Christensen 2003 R
15 Christian Volmer Nielsen 1918 2.div.2
16 Alexander Eeg Jensen 1930 2.div.3
17 Bo Torpegaard Jensen 1898 2.div.4
18 Ellen Kakulidis 1860 2.div.5
19 Thomas Søndergård 1897 2.div.6
20 Jan Peter Lysberg 1841 2.div.7
21 Morten Thor Rasmussen 1816 2.div.8 H
22 Erik Højfeldt 2107 M11
23 Hans Torbjørn Engen 1960 M12 H
24 Thomas Høj Jensen 1914 R
25 Jesper Momme 1905 R
26 Svend Ole Hosbond Poulsen 1853 R
27 Carl Johan Andersen 1794 M13
28 Kurt Pedersen 1808 M14
29 Thomas Heine Bech 1804 M15
30 Torben Winkler 1784 M16
31 Sune Normann Hansen 1884 M21
32 Hugo Falberg 1872 M22
33 Mads Leth 1787 R
34 Arne Dan Fjordside 1772 M23 H
35 Hans Peter Rasmussen 1793 M24
36 Normann Hansen 1638 M25
37 Gert Villumsen 1775 M26
38 Mark Torpegaard Jensen 1712 M31
39 Poul Ø. Andersen 1747 R
40 Preben Nielsen 1743 R
41 Kasper Antonisen 1717 R
42 Poul Davidsen 1581 M32 H
43 Per Jacobsen 1557 M33
44 Pramod Kumar Prasobhu 1544 M34
45 Anders Sifakis Brygger 1454 M35
46 Steen Olav Engel 1398 M36
47 Karl Henrik Laursen 1652 A11
48 Brian Tranholm 1642 A12
49 Leif Sørensen 1621 A13 H
50 Thue Sønderstrup 1620 R
51 Kaj Andersen 1612 R
52 Emil Sønderstrup 1522 R
53 Peter J. Halgren Madsen 1506 A14
54 Martin Fredsted Nielsen 1434 R
55 Finn Bjørn 1412 R
56 Birger Andersen 1412 R
57 Uffe Kristensen 1370 B12
58 Aage Langballe Sørensen 1359 B11
59 Orla Olesen 1345 R
60 Henning Mæng 1329 R
61 Jens Ole van de Weerd 1295 B13 H
62 Bo Blok Schjødte 1274 R
63 Anders Rasmussen 1245 R
64 Leif Kræmmergaard 1211 R
65 Lars Erik Lytzen 1183 B14
66 Jacob Nissen 1129 R
67 Ture Jungberg Nielsen 1107 R
68 Kim Møller Larsen 1084 R
69 Freja Jungberg Nielsen 1086 R
70 Andreas Ferslev Bock 1023 R
71 Jens Peter Bang Carlsen 1000 R
Aalborg Skakforening af 1889
Styrkeliste 2014
1 Michael Øe 2169 1.div.1
2 John Nyholm Hansen 2082 1.div.2
3 Søren Mikkel Andersen 2063 R
4 Kim Houlberg 2082 1.div.3
5 Sune Kovshøj 2070 1.div.4
6 Torben Hjorth 2069 R
7 Jacob Würtz 2044 R
8 Frank Bech Andersen 2031 1.div.5
9 Finn Winther Nielsen 2008 1.div.6
10 Elena Steffensen 2023 1.div.7
11 Bjarne Sønderstrup 1980 1.div.8
12 Peter Juul Pedersen 2018 2.div.1
13 Jan Stage 2069 R
14 Mads Alberg 2041 R
15 Jørgen Gustav Nielsen 2013 R
16 Jens Johan Christensen 1999 R
17 René Rasmussen 1988 R
18 Jørn Bach Hansen 1980 R
19 Christian Volmer Nielsen 1952 2.div.2
20 Jan Peter Lysberg 1945 2.div.3
21 Thomas Høj Jensen 1914 R
22 Carl Johan Andersen 1824 2.div.4
23 Ole Knudsen 1879 2.div.5
24 Bo Torpegaard Jensen 1850 2.div.6
25 Thomas Søndergård 1883 2.div.7
26 Morten Thor Rasmussen 1834 2.div.8
27 Erik Højfeldt 2133 M11
28 Hans Torbjørn Engen 2007 M12
29 Henrik Lunden Kristensen 1976 R
30 Jesper Momme 1905 R
31 Sune Normann Hansen 1870 R
32 Svend Ole Hosbond Poulsen 1866 R
33 Thomas Heine Bech 1832 M13
34 Alexander Eeg Jensen 1810 M14
35 Mads Leth 1787 R
36 Kurt Pedersen 1731 M15
37 Ellen Kakulidis 1642 M16
38 Johan Ravnborg Holmström 1823 M21
39 Hugo Falberg 1821 M22
40 Arne Dan Fjordside 1760 M23
41 Torben Winkler 1739 M24
42 Gert Villumsen 1769 R
43 Kasper Antonisen 1710 R
44 Poul Ø. Andersen 1747 R
45 Preben Nielsen 1746 R
46 Steve Dahl 1693 M25
47 Hans Peter Rasmussen 1662 M26
48 Karl Henrik Laursen 1706 A11
49 Brian Tranholm 1630 A12
50 Thue Sønderstrup 1620 R
51 Kaj Andersen 1593 R
52 Leif Sørensen 1582 A13
53 Finn Bjørn 1419 A14
54 Peter J. Halgren Madsen 1459 A15
55 Poul Davidsen 1489 A21
56 Jesper Thomsen 1554 R
57 Emil Sønderstrup 1522 R
58 Martin Fredsted Nielsen 1434 R
59 Anders Sifakis Brygger 1397 A22
60 Orla Olesen 1379 A23
61 Bo Blok Schjødte 1240 A24
62 Per Jacobsen 1420 B11
63 Aage Langballe Sørensen 1423 B12
64 Uffe Kristensen 1353 B13
65 Birger Andersen 1412 R
66 Johnny Stefan S. Nielsen 1335 R
67 Lars Erik Lytzen 1158 B14
68 Torben Kleinschmidt 1397 B21
69 Karl Sperling 1371 R
70 Leif Kræmmergaard 1283 B22
71 Pramod Kumar Prasobhu 1174 B23
72 Henning Mæng 1264 R
73 Anders Rasmussen 1245 R
74 Jens Ole van de Weerd 1067 B24
75 Jacob Nissen 1064 R
76 Kim Møller Larsen 1084 R
77 Andreas Ferslev Bock 1004 R
78 Jens Peter Bang Carlsen 1000 R
79 Daniel Meyrowitsch 1000 R

Styrkeliste 2013-14 (Excel)

Styrkeliste 2013-14 (pdf) Download  styrkelister for tidligere sæsoner her (Excel-fil):

Styrkeliste 2012-13

Styrkeliste 2011-12

Styrkeliste 2010-11

Styrkeliste 2009-10

Styrkeliste 2008-09